Opening schoolbibliotheek Obs de Radonkel

2023-05-15

Op maandag 15 mei is onze nieuwe schoolbibliotheek geopend. Wat een bijzonder moment was dat! Lezen vinden we op Obs de Radonkel heel belangrijk. De bibliotheek staat in ons gebouw daarom centraal.

We zijn de afgelopen maanden bezig geweest met het selecteren van leuke boeken en het creëren van een fijne en inspirerende lees- en werkplek voor onze leerlingen. We hebben hier de leerlingen en de leerlingenraad ruimschoots bij betrokken. Op deze manier is het echt een plek van ons allemaal geworden. De boeken staan gesorteerd op thema. Op deze manier kunnen de leerlingen vanuit hun eigen interesse een boek kiezen en met veel plezier lezen. Daar gaat het ten slotte om. Lezen is leuk! Tijdens de opening was er ”als kers op de taart” een echte schrijver aanwezig. Lizette de koning, kinderboekenschrijfster. Samen met Lotte van groep 5 heeft Lizette de schoolbibliotheek officieel geopend: het paarse lint is doorgeknipt zodat al onze leerlingen vanaf nu in onze fijne bieb terecht kunnen voor een mooi boek of werken op deze inspirerende plek in onze school. Tijdens dit openingsfeest was er ook voor iedere groep een extra cadeau: een stapel prachtige voorleesboeken voor in hun eigen klas. Vervolgens heeft de leerlingenraad de regels van de schoolbieb onthuld. Het is natuurlijk belangrijk dat we ons samen verantwoordelijk voelen voor een nette en rustige werkplek. Na de opening ging het leesfeest verder. Lizette de Koning heeft namelijk in alle groepen een workshop gegeven over het schrijven van een boek. Kortom een fantastische ochtend. We wensen alle leerlingen heel veel leesplezier!